(0242) 345 4500
0507 266 25 96

Hakkımızda

Vizyon Koltuk Antalya Koltuk Hastanesi
1975 Yılında Ankara Sitelerde Türkiye'nin En İyi Koltuk Döşeme Ustalarından Biri Olan NURETTİN Ustanın Yanında Çırak Olarak Sanata Başladım.
Askerlik Dönemine Kadar Ustalarımın İzinde Sanatı Öğrendim. Askerlik Dönüşü Türkiye'nin Ünlü Firmalarından ARTEM Mobilya Fabrikasında Çeşitli Departmanlarda (Koltuk Tasarım) Bulundum ve 1991 Yılında İtalya Milano'ya Giderek Mobilya Koltuk Dekorasyon Tasarımı Üzerine Eğitim Aldım.

1994 Yılında Tekrar Türkiye Ankara'ya Dönüş Yaparak Kardeşim Hüseyin Usta İle Beraber Sitelerde ŞENOLAR KOLTUK Olarak Koltuk Dekorasyon İşinde Hizmet Vermeye Başladık.2001 Yılına Kadar Koltuk & Mobilya ve Dekorasyon İşinde Türkiye Genelinde Toptan ve Perakende Şeklinde Hizmet Vermeye Devam Ettik.

2002 Yılında Antalya Bölgesinde Başlamış Olduğumuz Otel Dekorasyon Projeleri Neticesinde Antalya Eski sanayii Sitesinde Antalya VİZYON MOBİLYA DÖŞEME Firması İsmi İle Siz Değerli Antalya Halkına Hizmet Vermeye Başladık. 30 Yılı Aşkın Tecrübemiz, Ankara Sitelerde Yetişmiş Uzman Kadromuz ve Teknik Servisimizle Halen Antalya Eski Sanayii Sitesinde Faaliyet Göstermekteyiz.
Koltuk Döşeme Koltuk tamiri ve Yüz Değiştirme koltuk imalatı işinde 30 yıllık tecrübe farkını yaşayın.

 • İsteğe bağlı, model ve ölçülerde imalat
 • Çekyat tamiri
 • Çekyat Makas değişimi
 • Koltuk tamiri ve bakım hizmetleri
 • Koltuk döşeme ve yüz değişimi işlemleri
 • Sandalye tamir onarımı cila yüz değişimi
 • Minder dikimi
 • Puf tamiri ve üretimi
 • Mobilya tamiri cila
 • Antika koltuk restorasyonu döşemesi cila
 • Otel, hastane, kafeterya vb koltuk döşeme tamir onarımı imalatı
 • Yat & tekne dekorasyonu ve döşemesi
 • Oturma grubu koltuk takımı berjer koltuk kanepe sandalye puf ve diğer döşeme grubu mobilya imalatları

Koltuk Döşeme ve Yüz Değiştirme işinde 30 yıllık tecrübemiz ile ; her türlü klasik ve modern koltuklarınızı son sistemle tamir ve yüz değişimi, cila işlerini itina ile yapmaktayız. Ürünleriniz adresinizde görülüp hemen uygun ödeme imkanlarıyla fiyatlandırılmaktadır

Gelin Antalya koltuk tamirine size en uygun kumaşlar ile koltuk veya köşe koltuk veya kanepenizin yüzünü değiştirelim ,mobilyalarınızın tamirini beraber yapalım, evinize en uygun mobilyayı beraber seçelim birbirine uyumlu onlarca renk, desen ve tasarıma sahip mobilyalar arasından zevkinize en uygun kombinasyonu yaratın. Optiroom çözümler,Antalya koltuk tamiri'nde sizi bekliyor    

Tüm üretim, tamir ve bakım işlerinde birinci sınıf sünger ve aksesuarlar kullanılmaktadır.
Kumaş seçiminde size, kumaş hakkında gerekli tüm bilgiler konusunda uzman kişi tarafından verilecektir.
Kumaş kataloğumuzdan istediğiniz kumaşı seçip tamir veya üretimini yaptırabilirsiniz.

        Döşemelik kumaş, suni deri ve deri satış ve üretimiz vardır. İsteğe göre özel desen üretimi yapılmaktadır. İsteğe göre logo, yazı veya yazı, Kumaş ürünlerinde dokuma veya boya deri ürünlerinde ise boya ve baskı şeklinde yapılmaktadır. Döşemelik kumaş çeşitlerinde; kadife, keten, şönil, pamuklu keten, kadife görünümlü şönil vs. çeşitlerimiz mevcuttur ve ayrıca özel üretim yapılabilmektedir. Firmamız Aydın Tekstil, Sertex.Rekor, Seher Tekstil, Remode,  gibi sektörün önde gelen firmaları ile beraber çalışmaktadır.


 Her renk ve desende Armut minder, minder, yastık üretimimiz vardır. Deri, suni deri, kumaş, imperteks, özel dokuma veya baskı isteğinize göre imal edilebilmektedir. İçerisine styropor ile doldurularak terleme ve çürümesi önlenir Stokta hazır olmayan suni deri ürünlerin 2 günde hazırlanıp teslim edilir. Deri ve kumaşlarda bu süre değişebilmektedir. İstenildiği takdirde müşterinin temin ettiği kaplama malzemesi kullanılabilir.

                  Tüm minder ürünlerimizin içerisinde yuvarlak tanelerden oluşan styropor kullanılmaktadır. Styropor ile doldurulan ürünlerde terleme ve çürümeden kaynaklanan yırtılmalar oluşmaz. İçerisine parça sünger, kırpıntı ve pamuk konulan ürünler terletir ve vücuttan alınan sıvı neticesinde üründe çürüme ve yırtılmalar oluşur.
 Teak mobilya, bahçe mobilyası, çardak, ahşap deck yaz ve kış bakımı, onarım, yerine göre özel imalat yeni yapılması konularında hizmet verilmektedir. Bakım ürünlerinde İtalyan Filachim ürünlerini kullanmakta ve tavsiye etmekteyiz.

Koltuk, tarih boyunca var olmuş ve olacak, hayatta kullandığımız en gerekli eşyalardan biridir. İlk insanlarda koltuk ihtiyacını muhtemelen taşlardan, ağaç parçalarından oluşan, üstü hayvan derileriyle kaplanmış hacimler görmüştü. Günümüze geldiğimizde ise çok çeşitli hammaddelerden yapılan koltuk çeşitleri ile karşılaşıyoruz. Bunlar dizayn, optopedik özellikler, kaplama cinsi (kumaş, deri vb.) işlevsellik farklılıklar göstermektedirler.

Koltuk seçiminde estetiğin olduğu kadar rahatlığın da göz önünde tutulması gerekir. Çünkü, evimizde oldukça da hacim kaplayacak olan bu eşyanın bizce en önemli işlevi, üzerindeki kişiyi rahat ettirmesidir. Özellikle televizyon seyrederken kullandığımız koltukların rahatlığı, izlediğimiz programı veya filmi daha da zevkli hale getirecektir.

Mobilya mağazalarında koltuk seçiminizi yaparken, mağazanın geniş ortamında gördüğünüz koltuk takımının kendi ortamınıza rahatlıkla sığabileceğini düşünebilirsiniz. Bu sık rastlanan göz aldanması nedeniyle koltuk takımı evinize teslim edildiğinde ne kadar da büyükmüş diyerek memnuniyetsiz bir duruma düşebilirsiniz. Böyle bir duruma düşmemek için, koltuk takımını yerleştireceğiniz odanın veya salonun çok hassas olmasa bile ölçekli bir krokisini çizmeniz ve elinizde bir şerit metre ile koltuk bakmaya çıkmanız yararınıza olacaktır. Mağaza görevlileri de bu krokiden yararlanıp size tavsiyelerde bulunabilirler.

İçinden yatak çıkan koltuk ve kanepelerde, yatağın açıldığında ne kadar yer kaplayacağı da ayrıca göz önünde tutulması gereken bir ayrıntıdır. Koltuğunuzu seçerken estetik, üst kaplama maddesi gibi görünen unsurların yanısıra, koltukta kullanılan sünger, dolgu maddesi, iskelet de çok önemlidir. Doğal olarak bunları dışarıdan göremeseniz de en azından satıcıya sorup bilgi edinmeye çalışın.
Antalya, koltuk, tamiri,bir, koltuk, mobilya, tamiri, olarak, kaplama, masif, kanepe, makas, tamiri, çekyat, makas, tamiri, koltuk, yüz, değişimi, koltuk,
Almış olduğunuz koltuk takımı ister deri, ister kumaş kaplı olsun üst yüzeyin nasıl temizleneceği konusunda firmadan bilgi edinmeniz ve temizliğinizi bu önerilere göre yapmanız, koltuğunuzun kaplamasını uzun yıllar kullanacağınız anlamına gelir.

Mobilya, Koltuk, Oturma Gurubu, Koltuk Takımı, Ofis Koltuk, Oto Koltuk, Büro Koltuk, Sandalye, Kanepe, Döşeme, Koltuk Kılıfı ve Koltuk Kaplama konularında faaliyet gösteren firmaları sitemizde bulundurarak, ziyaretçilerimize bu firmalara kolay ulaşım için bir kanal açmayı planladık. Sitemizde bulunan koltuk modeli ile dekorasyon araştırmalarınızda yardımcı olacağımızı umuyoruz...

Koltuk Temizliği: Koltuk kumaşları hafif nemli bezle silinmelidir. Yüzeyleri bol su ile temizlik yanlıştır. Kumaş temizlenir. Ancak, kumaş kendi bünyesine çekmiş olduğu suyu, alt tarafta yer alan süngere, elyafa ve iskelete iletecektir. İç taraflara ilerleyen su buradan kolaylıkla tahliye olamayacağı ve buharlaşamayacağı için küflenme ve çürümeye kadar giden, kötü kokular yayan bir oluşum başlar. Zaman içinde kotu ve hoş olmayan alttan gelen lekeler görülebilir. Bu şekilde bir temizlik yapılması gerekiyorsa, temizlikten sonra koltuklar havadar, güneşli bir ortamda iyice kurutulmalıdır.

Koltuk Döşeme: Beğenerek aldığımız koltuklarımız belli bir süre sonra gerek gözümüz alıştığından, gerekse yıpranıp kirlendiğinden bize pek hoş görünmeyebilir. Bu durumda eğer koltuk takımınızın iskeleti sağlamsa ve modelini beğeniyorsanız koltuklarınızın yeni bir kumaş ile kaplanmasını düşünebilirsiniz. Hemen her mahallede bulunan "koltuk döşeme" atölyeleri size bu konuda yardımcı olacaktır. Bu atölyeler koltuklarınızı genellikle evden teslim alıp, yapılmış halde eve teslim etmekteler. Oturma grubunuzun kumaş gideri modeline göre 20 - 30 metre arasında olabilir. Kumaş seçenekleri oldukça fazla. Fiyatlar, 8-10 TL'den 100 TL'ye kadar geniş bir aralıkta bulunuyor.  Ayrıca kumaş altında bulunan elyaf ve sünger de eğer değişmesi gerekiyorsa maliyet hesabına eklenmelidir. İstikbal bellona ve diğer marka kanepe makaslerı iki yıl garantili değiştirilir, yüzleri değiştirilir, her türlü bakımları itinalı şekilde yapılır.